Srpen 2011

Zakázaný příběh

31. srpna 2011 v 20:02 | Lady S |  Téma týdne
Hned na začátku, si musím postěžovat, že nemůžu uplatnit svoji originalitu a nápad. Na tohle téma musí něco napsat snad každej blb s prominutím a všechno bude o tom Vašem příběhu. No ale mě se nikdy nelíbí výběr tématu že.. =D

20081202125224Náš zakázaný příběh:

Nebylo mi ani snad 6 let. Léto jsem trávila venku se sousedkami a úplně neznámými dětmi. Nikdy jsme nechodili daleko od našeho baráku aby na nás moji rodiče viděli. Když se stmívalo, naši mě vždycky volali domů na večeři. Se všemi jsem se rozloučila a své o rok starší kamarádce (z nich mi byla a dosud je nejblíž) jsem přislíbila, že po večeři přijdu a budeme pokračovat v našem "kroužku" jak jsme tomu spolu říkali. Nikdo o něm nevěděl. Jen my dvě. Jen my dvě jsme věděli co si budeme vyprávět. Protože jsme obě moc dobře věděli, že to mezi námi zůstane a nikam jinam se to dostat nesmí. Ale o tom později.

Poslušně jsem dorazila domů a čekala co bude. Kupodivu ani slůvko. Prostě ticho. Nikdy jsem nevěděla co v takových situacích dělat. Když na sebe křičeli ani když byli zticha a nemluvili ani se mnou. Nelíbilo se mi to. Ale vždycky jsem začala vzpomínat jaké to je třeba o víkendu na výletě, jaká je pohoda. Když jsem dojedla, vždycky jsem se slušně zeptala jestli můžu ještě na chviličku ven a většinou mi tay vyhověli. Letěla jsem tedy rychlostí blesku za svou kamarádkou přes ulici a zalezly jsme k nim na zahradu za kůlnu a tam začal náš "kroužek"

"Tak co, co u vás.." ptala jsem se jí nedočkavě. "Je to špatný, pořád jsou v ložnici a hádají se, myslí si že to neslyšim, ale slyšela jsem, že se táta od nás odstěhuje" odpověla mi s pláčem. Soucítila jsem s ní. U nás to v té době ještě nevypadalo na to, že by se někdo stěhoval, ale věděla jsem jak se musí cítit. Byla jsem tam pro ní a ona pro mě. Byly jsme malé a nikdo nám neřekl, že o tom co se děje doma nesmíme mluvit, ale nemluvily jsme o tom veřejně. Nikdo nám neradil, běž a někomu se svěř, uleví se ti. Prostě jsme to udělaly. Nikdo s dospělých se o tom s námi nebavil. Přestože jsem ty svoje rodiče kolikrát chodila srovnat, že už to přehánějí a že moje o tři roky mladší sestra je strachem bez sebe. Na chvíli s tim vážně přestali, ale moc dlouho jim to nevydrželo, za týden to pokračovalo zas. Vždycky to byla kravina jako papírek na stole a tak..

Kamarádčiny rodiče se rozvedli jako první. V té době náš kroužek skončil ale kamarádily jsme se a stále kamarádíme dál. Moje rodiče se rozvedli asi po třech letech, vdobě kdy to nikdo nečekal. Byli jak znovu zamilovaní, procházeli se ruku v ruce po zahradě a šeptali si do ucha.Je to ironie, že měto napadlo právě dnes. Protože dnes je tomu přesně 8 let.

šmoulové, v každém jazyce sladcí

31. srpna 2011 v 12:52 | Lady S |  ŠMOULOVÉ
Takže mě napadlo, přeložit šmouly do všech možných jazyků, neboť jsem přesvědčená, že jsou boží v jakýmkoliv jazyce =D

anglicky-smurfs
čínsky-藍精靈
dánsky-Smølferne
estonsky-Smurffit
francouzsky-Schtroumpfs
chorvatsky-Štrumpfovi
islandsky-Strumparnir
italsky-Puffi
katalánsky-els Barrufets (nemám páru co to je za jazyk =D)
maďarsky-Törpök
německy-Schlümpfe
norsky-Smurfene
polsky-Smerfy
slovensky-Šmolkovia
španělsky-Los Pitufos
švédsky-Smurfarna
turecky-Şirinler

Ostatní jazyky maji Smurf nebo Smurfs jako angličtina takže se mi to nechtělo psát pořád dokola. Jsou dokonalí =)

Crazy stupid love

30. srpna 2011 v 15:47 | Lady S |  Movie +
Áno áno, ani to není ještě v kině, ale internet prostě má ty možnosti... =D Každopádně, kdo na to půjde do kina nebo se na to podívá, určitě neprohloupí. Je to...dost silný film. Nevěděla jsem co čekat, ale...fakt se vyvedl. Deset minut umíráte smíchy a najednou bum a bulíte dojetím.

Jde o to, že Cale se rozvádí se svou ženou protože podle ní to neklape a nalhala mu že se vyspala se svým kolegou z práce Davidem. Tak se Cale odstěhuje a je z něho chodící hormádka neštěstí. Sedé v baru a tam si ho všimne Jacob-lovec žen =D nebo jak to říct.. =D prostě na kterou si ukáže, s tou odejde domů. Jacob ho změní a Cale je najednou neodolatelný. Po nocích chodí k domu své ženy starat se o svojí zahradu. Cale má tři děti, dceru, třináctiletého kluka a asi 8 letou holčičku. Jeho syn je zamilovaný do chůvy a chůva zase do Cala.

Zase jsem myslela, že je to jen nějakej primitivní film u kterýho se dá předpokládat konec...ale kdepak =D nic takovýho. Takže se podívejte, určitě se nasmějete =)

Tapety na zeď = štýýýl

30. srpna 2011 v 13:42 | Lady S |  Bydlení +
Zdravím =)
přináším další dávu typů na krásný byt, někdo už třeba zná a někomu se třeba nelíbí ale mě jo =) takže mě v tom nechte =D Jak si čtu ten nadpis tak to zní jak kdybych mluvila o facebooku..sakra =D no ale nic jinýho mě nenapadá.

Budu se zabývat hlavně fototapetami. Většina firem nabízí různé velikosti a někdo nabízí i VYTVOŘ SI SAMA, to znamená, že do firmy pošlete svůj vlastní obrázek dle výběru nebo fotografii a oni vám vytvoří fototapetu ve velikosti jakou si určíte. Samozřejmě s narůstající velikostí narůstá cena.

Takže máme tu:

Jednodílnou fototapetu:

poud je svislá, tak se skvěle padne na dveře
Fototapeta 1dílná malangeno | Fototapety - FOTOTAPETY 1 DÍLNÉ


Zdroj v obrázku
Zápis č. 5

26. srpna 2011 v 14:40 | Lady S |  Týdeník
Hello =D
ani nevim co bych napsala...byl nudný týden. Snad bych vám mohla dát pár filmových typů. Na kinotip.cz se můžete podívat na romantickou komedii Kamarád tay rád. Naprosto jsem se s tim ztotožnila =D pak se koukněte na romantiku Tvůj snoubenec můj milenec, to mám teď rozkoukaný =)

Už se nemůžu dočkat školy, to jsem divná co =D Ale vážně se tam těšim až se zas budu učit a všechno mě bude štvát =D

A co vy a škola?

Nejdelší..p..

26. srpna 2011 v 14:30 | Lady S |  Téma týdne
Tak to vypadá, že je to nejdelší anglické slovo, no nic moc =D máme teda hezčí slovo, ale co se podívat na jiná NEJDELŠÍ... =)

Grave Encounters - film

25. srpna 2011 v 14:12 | Lady S |  Movie +
Tááák dneska je v americe premiéra tohodle hororu. Podle traileru vypadá fakt dobře. Ale trailer je trailer. Uvidíme no nemůžu se dočkat =)


cfsd.cz :

Lance Preston a jeho skupina Grave Encounters natáčajú jednu z epizód reality šou o lovení duchov v opustenej Collingwoodskej psychiatrii, kde sa dlhé roky objavovali nevysvetliteľné úkazy. Skupina sa nechá zamknúť vo vnútri budovy a podujme sa na vlastné vyšetrovanie. Čoskoro však zistia, že niečo tam skutočne je a nedovolí im to odísť. Členovia tímu, roztratení v nekonečnom bludisku chodieb, budú postupne odhaľovať temnú minulosť psychiatrickej nemocnice.

Sluníčko ve článku!

20. srpna 2011 v 14:50 | Lady S |  Photo+
Tumblr_lkp0s4jyf41qb0glco1_400_largeMyslím, že každý teď nemyslí na nic jiného. Sluníčko, teplo, sluníčko, zmrzlina, sluníčko, kluci bez trička, sluníčko, koupání, sluníčko,.... a tak dáále =D Musela jsem si dát východ slunce u moře i na plochu počítače aby se mi zlepšila nálada =D no ale jestli teď fakt budou vedra tak doufám, že nějaký pátek vydržej.

A ANO, když kliknete na celý článek tak tam budou obrázky slunečného léta =) není to provokace je to atmosféra =D

Palačinky s javorovým sirupem

17. srpna 2011 v 10:05 | Lady S |  Vaření

Ano, taky mi tahle pochoutka přišla jako blazám na moje chuťové pohárky =), tady máte recept na Americkou snídani.

Počet porcí

  • 4

Šmoulí pochod-fotky

16. srpna 2011 v 20:29 | Lady S |  ŠMOULOVÉ
Tááákže =)
vám přináším slibované fotky ze šmoulího pochodu v Praze. Bohužel jsemna něm nemohla být osobně, ale nějaké fotky jsem našla i ČLÁNEK KTERÝ SI ZDE MŮŽETE PŘEČÍST