Září 2012

Maturitní slohy

20. září 2012 v 19:18 | Lady S |  DON'T LIKE
Tákže, mám pár měsíců před maturitou.. Vůbec netuším jak jsem se mohla dostat až sem, do 4. ročníku. Vždycky mě psaní slohů bavilo. VŽDYCKY. Teda do té doby než jsem potkala češtinářku na střední, její témata ke slohům jsou děsně nemožný (pardon, ale vážně). Teď máme napsat charakteristiku nejoblíbenějšího učitele...to si myslí že všichni popíšeme jí? Učitele jsem si vymyslela samozřejmě, a tady vám ukážu můj výtvor (práce skoro 3 hodin =D protože mě to téma fakt nudí)


Do ankety "Můj oblíbený učitel" bych ráda nominovala pana učitele Přírodovědy. Myslím, že celá třída se mnou bude souhlasit, když napíšu, že nás zaujal již při první vyučovací hodině. Jen co vstoupil do třídy, nám určil jasná pravidla, které je nutné při jeho hodinách dodržovat, až poté se nám představil.

V průběhu seznamování se o nás a naše záliby doopravdy zajímal a občas přidal pár vtipných historek ze svého mládí, jak on sám říkal, přestože starý rozhodně nebyl. Nejspíš před nedávnem vyšel ze školy a uchvátil nás svými znalostmi nejen o přírodovědě, ale i o matematice, lékařství, technice, hudbě, sportu, psychologii a spoustě dalších témat. Ačkoliv byl takto vzdělaný a moudrý, dokázal být kamarádský a ochotný.

Stal se naším vzorem. Všichni mu můžeme důvěřovat a zároveň má náš respekt a co řekne, to platí. Samozřejmě, že při našem povídání nám stihne vysvětlit určenou látku a nakonec musím porotu upozornit na jeho pronikavé zelené oči, které by je mohly okouzlit.

Co myslíte?
Jak se Vy chystáte na maturitu nebo už jí máte za sebou?
Napište =)

Zápis číslo XXX

20. září 2012 v 15:00 | Lady S |  Týdeník
Ahojda!

Tenhle blog existuje rok a dva měsíce... =D no koukám že mi to psaní moc nevydrželo, a ani teď nepředpokládám že mi nějak vydrži...jsem tu proto, že jsem zrovna nemocná a našla jsem pár dobrých věcí a protože nejsem škrt tak je ráda pustím do světa...

V první řadě, až budu zase fit, pustím se do hubnutí.. =D ano klasika, každá holka si tím prostě musí projít, jde o 30-to denní cvičení s ohromnými výsledky. (30 DAYS SHRED) Přiložím pár obrázků =)
Tyhle obrázký jsou pro mě vééliká motivace =) takže s tim začnu. Zkusila jsem to teda už včera ale po deseti minutách cvičení jsem musela přestat, ještě mi prostě není nejlíp.

Tady máme to zázračné video cvičení =) můžete si ho i v pohodě stáhnout na uloz.to

Jak to funguje? Toto video je level 1. Které si budu pouštět prvních 10 dní, pak přestoupím na level 2 a opšt budu deset dní opakovat a 3 level snad už chápete :)

Pokud s tím už někdo má zkušenost nebo taky začíná jako já ať určitě napíše =)

O čem bych se dál chtěla zmínit je můj oblíbený bazarový server. Dají se tam najít opravdové skvosty do vašich skříní, sama jsem si už koupila dva svetříky a spodní prádlo, takže výborná zkušenost. votocvohoz.cz jednoduše se zaregistrujete a můžete nakupovat a prodávat =)

Poslední věc o kterou se chci podělit je neobux. Začala jsem ho používat nedávno. Jde o vydělávání dolarů tím, že klíkáte na reklamy. Už ani nevím jak jsem se k tomu dostala, ale základem je být trpělivý. Jak říkám, dělám to pár dní a už jsem si vydělala 7 koruna jen čekám na den kdy budu za den vydělávat třeba 100 Kč za 10 minut. Na internetu si o tom můžete spoustu přečíst, je to ověřený způsob jak si vydělat peníze. Stránka je v angličtině ale určitě se rychle budete orientovat. Až se zaregistrujete a kliknete na Wiev advertisements, objeví se vám obdelníky to jsou ty reklamy, kliknete do obdelníku a pak do červeného kolečka, otevře se vám nové okno s reklamou, která trvá 10-30 sec (Dole uvidíte jak nabíhá a jak dlouho ještě potrvá). Je důležité vědět že nesmíte mít otevřených více reklam najednou. Za každou reklamu se vám přičtou centy + dostanete 3 pokusy tzv. ad prize. To je něco jako kolo štěstí, buď vám to přište centy nebo ne. Další důležitou věcí jsou minijobs a neopoints. Ale na to přijdete sami. Za 0,6 dolarů si můžete koupit referrals, to jsou jako vaši podřízení a za jejik kliky dostáváte peníze. Pokud něčemu nerozumíte tak napište =)


Vlasy

20. září 2012 v 14:10 | Lady S |  Moda
Jestli je v módě mít dlouhé vlasy, to netuším, ale už mě štve jak mi nerostou, chci je mít až pod prsa, takže jsem nelenila a našla si pár článků o tom, aby mi rychleji rostly, když jsem se dostala přes všechny ty šíleně drahý přípravky, dostala jsem se k přírodnímu léku, jmenuje se Biosil, obsahuje zejména vitamín B který je prospěšný pro naší pleť a vlasy.

Sposta dívek psala jak na ně Biosil působí, všem rychleji rostly vlasy a byly lesklejší a pevnější. 60 tabletek stojí mezi 50-100 korun. Přesné dávkování bude napsáno v krabičce ale myslím že jsou to dva prášky za den ale nejsem si jistá. Když teda nemůžu mít trvalou ani barevný vlasy tak je aspoň budu mít dlouhatananánský ;D

Nepečená lahůdka

20. září 2012 v 11:42 | Lady S |  Vaření
Takže, jako správná vnučka jsem chtěla své babičce ukázat mé kulinářské umění.. =D

Raději jsem zvolila nepečenou variantu a velmi se mi povedla takže ji mohu zveřejnit.

Potřebujete: 2 balíčky piškotů
10 lžic rumu
4 kelímky zakysané smetany
6 kusů banánů
2 lžíce hořkého kakaa
4 balíčky vanilkového cukru
strouhaný kokos (podle chuti)
strouhanou čokoládu (podle chuti)

Takže si nejprve připravíme světlý a tmavý krém. Do jedné misky vyklopíme dvě zakysané smetany, přidáme dva vanilkové cukry a pět lžic rumu -zamícháme. Do druhé misky dáme zbytek zakysané smetany, vanilkového cukru a rumu a přidáme 2 lžíce kakaa.

Nyní si oloupeme banány a nakrájíme na kolečka.

Jsme v polovině práce, teď už jen stačí vzít dortovou formu ( já jsem použila misku, můžete prakticky jakoukoliv nádobu ve které chcete dort uchovat) vyložit piškotama, pomazat světlou smetanou, navrch naskládat banánová kolečka, pomazat tmavou smetanou, pak znovu naskládáme piškoty a znovu pomažeme světlou smetanou a takto pokračujeme dokud nám nedojdou ingredience.

Poslední vrstvu ozdobíme strouhanou čokoládou a kokosem (klidně i oříšky nebo co komu chutná)Dobrou chuť =)